BLISKO nas ! Biblioteka w Dusznikach-Zdroju sercem społeczności

BLISKO nas ! Biblioteka w Dusznikach-Zdroju sercem społeczności

Biblioteka Publiczna w Dusznikach-Zdroju uzyskała 128 000,00  zł dofinansowania na realizację projektu BLISKO nas ! Biblioteka w Dusznikach-Zdroju sercem społeczności  z programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność na realizację czytaj wiecej

Biesiada Poetycka

Biesiada Poetycka

Jedna impreza czytelnicza to mało ?? TAK !!!! Zatem prezentujemy Wam kolejne wydarzenie ! Zapraszamy Was na Biesiadę Poetycką – 29 czerwca 2024 r Start : godz.15.00 Miejsce : Ogród biblioteczny przy czytaj wiecej

Wierszowisko w Noc Świętojańską

Wierszowisko w Noc Świętojańską

Kochani !!! Zapraszamy Was serdecznie na Wierszowisko w Noc Świętojańską 21 czerwca o godzinie 16.30 na Czarnym Stawie w Dusznikach Zdroju. Oj będzie się działo ! Więcej info na plakacie Dofinansowano ze czytaj wiecej

Informacja o zamknięciu biblioteki w dniu 31 maja 2024 r.

Informacja o zamknięciu biblioteki w dniu 31 maja 2024 r.

Duszniki-Zdrój, 27.05.2024 r. ZARZĄDZENIE Nr 7/2024 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dusznikach-Zdroju Z dnia 27 maja 2024 r. w sprawie ustalenia dnia 31 maja 2024 r. ( piątek) . dniem wolnym od czytaj wiecej

Tydzień Bibliotek 2024

Tydzień Bibliotek 2024

Regulamin Tygodnia Bibliotek                                                                                                                              Załącznik nr 1 do Zarządzenie nr 6/2024                                                                                                       Z dnia 30.04.2024 r. Regulamin imprezy „Tydzień Bibliotek 2024” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dusznikach Zdroju                                                            Regulamin I. czytaj wiecej

 

Monthly Archives: wrzesień 2016

Nowości biblioteczne !!!

Oto kilka propozycji naszych najnowszych nowości bibliotecznych 🙂 Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki 🙂

Nowości biblioteczne !!!

 

1)      Spector Ifatch „Głośno i wyraźnie : wspomnienia izraelskiego asa myśliwskiego

589

Generał Jiftach Spektor współtworzył nowoczesne lotnictwo oraz historię współczesnego państwa Izrael. Uchodzi w nim jednocześnie za bohatera i zdrajcę, ponieważ odmówił bombardowania celów cywilnych w Palestynie.

Odniósł dwanaście zwycięstw powietrznych w wojnach z państwami arabskimi. Wywołał kryzys dyplomatyczny między Izraelem a USA. Brał udział w jedynym w historii nalocie na reaktor jądrowy.
Głośno i wyraźnie to jego autobiografia — szczera do bólu. Jak żadna inna, odpowiada na pytanie, z jakiej gliny ulepiony jest wielki as myśliwski.
Jiftach Spektor jest synem dwojga bohaterów współczesnego Izraela. W Głośno i wyraźnie przeplata opowieści z kokpitu myśliwca z osobistymi wspomnieniami z dzieciństwa, które przypadło na wyjątkowo burzliwy okres w dziejach Bliskiego Wschodu.
Jego książka to jedyna relacja z pierwszej ręki z nalotów na iracki reaktor jądrowy Osirak w 1981
roku i amerykański okręt zwiadowczy USS Liberty w 1967 roku. Zawiera ona fascynujące opisy walk z arabskimi myśliwcami. Stanowi także ważny głos w dyskusji o stosunkach izraelsko-palestyńskich.
Przez wiele lat Spektor był obrońcą ojczyzny. W pewnym momencie uznał, że musi stać się
również obrońcą jej sumienia. Wspomina więc swój sprzeciw wobec postępowania rządu Izraela, które uznał za zbrodnicze, oraz ostracyzm, z jakim się wówczas spotkał.

 

2)

Edyta Świętek „Zanim odszedł”

Dla Karoliny pisanie książek stanowi odskocznię od rzeczywistości i męczących ją problemów osobistych. Jako że jej kontakty z matką nie są najlepsze, a ojca nigdy nie znała, jedyne oparcie znajduje w przyjaciółkach – krzykliwej i przebojowej Sylwii oraz dopiero co poznanej za pośrednictwem Internetu Caro. Podobieństwa łączące ją z wirtualną znajomą okazują się coraz liczniejsze, a w kobietach rodzą się silne podejrzenia, że mogą one być ze sobą spokrewnione. Czy stare zdjęcia, które obie kobiety posiadają, mogą przedstawiać tego samego mężczyznę – Karola, który prawdopodobnie jest ich ojcem? Nic nie jest jednak takie, jak się wydaje, w dodatku nie tylko Karolina i Caro ukrywają swoje małe sekrety…

 

3)

Lee Child „Zmuś mnie”

Dwudziesta powieść z Jackiem Reacherem.

441361-352x500


195 cm wzrostu, ok. 100 kg żywej wagi, 127 cm w klatce piersiowej. Były żandarm wojskowy, bez prawa jazdy, adresu i osób na utrzymaniu. Potężny i inteligentny gość, który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość, a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca. Zazwyczaj sam, ale tym razem jest nieco inaczej…

 

4)

Diana Palmer „Papierowa róża”

390203-352x500

Przed laty Tate przyszedł Cecily z pomocą. Całkowicie podbił jej serce, by wkrótce oznajmić, że nie mogą być razem.

Minęło sporo czasu… i prawie wszystko się zmieniło. Cecily osiągnęła sukces, zaczyna karierę, Tate zaś zaplątał się w polityczny skandal o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Twierdzi, że Cecily grozi niebezpieczeństwo i że teraz potrzebują siebie nawzajem bardziej niż kiedykolwiek.
Fragment książki

Cecily Peterson delikatnie zakręciła w palcach cudowną czerwoną różę z papieru. Piękno kwiatu tylko pogłębiało jej smutek. Wszystkie marzenia się rozwiały. Była zakochana w mężczyźnie, który nie miał nigdy odwzajemnić tego uczucia. Jej życie było jak ta papierowa róża: imitacja żywego piękna, zamkniętego na zawsze w martwym przedmiocie, który nigdy się nie zestarzeje, ale też nigdy nie będzie pachniał; zimnym przedmiocie, który nigdy nie zaznał tchnienia życia. Tate Winthrop przywiózł jej tę różyczkę z Japonii. Wtedy jeszcze patrzenie na nią dawało nadzieję, że Tate któregoś dnia nauczy się, jak ją kochać, jak zbliżyć się do niej. Ale w miarę upływu lat nadzieja bladła coraz bardziej i Cecily w końcu zrozumiała, że ta papierowa róża pokazuje, kim stała się dla niego. Mówiła jej, bez okrutnych i dosadnych słów, że jego uczucia są jedynie imitacją prawdziwej namiętności. Przypominała jej milcząco, że przyjaźń i sympatia nigdy nie zastąpią miłości. A przecież dobrze pamiętała, w jaki sposób wiele lat temu zaczął się ich burzliwy związek…

Osiem lat wcześniej…