Monthly Archives: maj 2014

Debiutancka powieść, która zauroczy miłośników bestsellerowego autora Hanninga Mankella.
Stanowi początek ekscytującej serii mrocznych kryminałów. Osadzona w obcej kulturze pośród arktycznego krajobrazu pełnego lodu i skał.
222236-352x500

Mayday

Dziewiętnaście kilometrów nad Oceanem Spokojnym w olbrzymi samolot pasażerski uderza rakieta. Większość pasażerów na pokładzie liniowca ginie lub – na skutek dekompresji – doznaje uszkodzenia kory mózgowej. Trójka ocalałych, walcząc nie tylko z siłami natury, ale i z ludźmi, próbuje dokonać rzeczy niemożliwej – wylądować. Jest to ponadczasowa opowieść o ludzkich zachowaniach w sytuacjach ekstremalnych.
mayday-b-iext2441579

Miseczka szczęścia

Filiżanki najlepiej zapełnić kawą, serca miłością…

W deszczu, we mgle, w słońcu, w autobusowych przystankach i zakorkowanych ulicach, czwórka osób, próbujących zagłuszyć jednostajność dni, pracą.

Patrycja pracuje w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości i jest święcie przekonana, że ta sfera nie jest dla niej dostępna… aż nadchodzi dzień, w którym spotyka nieufnie nastawionego do kobiet Radka.

Renata, matka dwóch bliźniaczek, podejmuje decyzje o rozwodzie. Szukając pracy, napotyka na swej drodze Piotra, szefa firmy, dla którego praca jest ucieczką od bolesnych wspomnień.

Gdy życie daje w kość, trzeba iść dalej, ale nigdy nie wiadomo, co czeka za zakrętem…
miseczka

Scarlett

Perypetie nastoletniej Włoszki Scarlett.

Miłość przyjaźń oraz szkolne problemy.

Autorka – Barbara Baraldi – przez wielu uważana jest za najważniejszą pisarkę nowego nurtu włoskiej powieści.

352x5001 352x500